Polineuropatia – leczenie

lekarze specjaliści > Polineuropatia > Polineuropatia – leczenie

Specjaliści Radzą

Polineuropatia – leczenie

Polineuropatia to choroba zazwyczaj rozwijająca się latami. Jednak zdarzają się przypadki wystąpienia nagłych objawów choroby. Jednakże w każdym przypadku wymagana jest natychmiastowa specjalistyczna diagnostyka i leczenie. Leczenie jest ściśle związane z przyczyną wywołującą polineuropatię. Leczenie polineuropatii zazwyczaj opiera się na eliminacji lub ograniczeniu czynników przyczyniających się do rozwoju choroby i są to np. częste sprawdzanie poziomu cukru we krwi, zaprzestanie nadużywania alkoholu, zażywanie witaminy B, powstrzymanie się od przyjmowania pewnych rodzajów lekarstw, podawanie środków zwiększających metabolizm itd. Jeżeli polineuropatia ma podłoże immunologiczne wówczas może być wymagane oczyszczenie krwi pacjenta ze szkodliwych substancji. Jeżeli polineuropatia powoduje silny ból nerwów wówczas podaje się środki przeciwbólowe stosowane w leczeniu depresji lub padaczki. Niektóre postacie polineuropatii leczy się kortykosterami. W leczeniu polineuropatii ważne jest stosowanie odpowiedniej diety a także poddawanie się zabiegom fizykoterapeutycznym. Tak naprawdę leczenie każdego pacjenta jest ściśle uzależnione od wyników specjalistycznych badań. Postępowanie lecznicze ustala lekarz indywidualnie dla każdego przypadku.

Zobacz więcej >>

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

 

copyright © 1999-2011 Telewolt Sp. z o.o. 04-824 W-wa, ul. Orzechowskiego 9, tel.: (22) 621-81-17, fax: (22) 212-82-98 medserwis@medserwis.pl